Сребро за Михаила Јанчевића из вештачке интелигенције

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

На Међународној олимпијади из вештачке интелигенције (International Artificial Intelligence Olympiad – IAIO), која је од 8. до 12. септембра 2024. године одржана у Ријаду, Саудијска Арабија, у конкуренцији 90 такмичара из 25 земаља, четворочлана информатичка екипа Србије освојила је једну сребрну и једну бронзану медаљу:

• Михаило Јанчевић, Математичка гимназија, Београд, сребрна медаља;
  • Немања Мајски, Гимназија „Вељко Петровић”, Сомбор, бронзана медаља.

Србију су представљали и:

• Милош Милутиновић, Рачунарска гимназија, Београд;
  • Урош Костадиновић, Математичка гимназија, Београд.

Екипа Србије састављена је од најбољих информатичара из средњих школа, који су одабрани на основу резултата на такмичењима у организацији Државне комисије за средњошколска такмичења из информатике Друштва математичара Србије, а под покровитељством Министарства просвете Републике Србије.

Вођа екипе Србије био је др Владимир Миловановић, ванредни професор, а његов заменик Филип Милић, обојица са Факултета инжењерских наука Универзитета у Крагујевцу.

• /uploads/attachment/vest/8052/IAIO_0.jpg
  • /uploads/attachment/vest/8052/IAIO_1.jpg