Екипа Србије освојила осам медаља на два међународна такмичења

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

Европска јуниорска информатичка олимпијада (European Junior Olympiad in Informatics – EJOI) одржана је од 16. до 22. августа 2024. године у Кишињеву, главном граду Молдавије. Ова престижна олимпијада окупила је младе таленте из различитих земаља Европе, који су се такмичили у решавању сложених алгоритамских проблема.

Четворочлани тим Србије постигао је изузетан успех у конкуренцији 98 такмичара из 26 земаља, освојивши две сребрне и две бронзане медаље:

• Павле Дамјановић, ученик Основне школе „Нада Поповић” из Крушевца - сребрна медаља
  • Лазар Колунџија, ученик Гимназије „Светозар Марковић” из Ниша - сребрна медаља
  • Петар Бановић, ученик Математичке гимназије у Београду - бронзана медаља
  • Ирина Станишић, ученица Основне школе „Свети Сава” из Крагујевца - бронзана медаља

Током Европске јуниорске информатичке олимпијаде, одржана је Јуниорска балканска информатичка олимпијада.

Тим Србије ове године је постигао изузетан успех у конкуренцији 32 такмичара из осам земаља. Сви чланови четворочланог тима Србије освојили су по медаљу.

• Петар Бановић, ученик Математичке гимназије у Београду - сребрна медаља

Екипа Србије одабрана је на основу низа такмичења у организацији Друштва математичара Србије, а под покровитељством Министарства просвете Републике Србије.

Вођа екипе била је Милица Настић, ОШ „Андра Савчић”, Ваљево, док је заменик вође био Огњен Тешић, Универзитет у Београду, Математички факултет.

• /uploads/attachment/vest/8037/Foto-1-scaled.jpg
  • /uploads/attachment/vest/8037/Foto-2-scaled.jpg