Изузетан успех наших ученика у финалу такмичења „МАТЕМАТИКА БЕЗ ГРАНИЦА“

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

У финалу такмичења „Математика без граница“, одржаном од 28. јуна до 2. јула у Несебару у Бугарској, учествовало је девет ученика Математичке гимназије. Наши ученици су постигли изузетне резултате, како у појединачној, тако и у екипној конкуренцији.

У појединачној конкуренцији освојили су седам златних и две сребрне медаље.

Златне медаље освојили су:

• Владимир Ђурица 2д
  • Војислав Андрић 3д
  • Јован Милошевић 1д
  • Вања Јеловац 1д
  • Вања Миладиновић 8б
  • Уна Вујадиновић 8б
  • Филип Килибарда 8б

а сребрне

• Марко Трајковић 3д
  • Јован Михаиловић, 3д.

Посебан успех остварио је Владимир Ђурица, ученик 2д, који је проглашен за најуспешнијег иностраног такмичара овогодишњег циклуса „Математике без граница“.

Ученици Математиче гимназије били су убедљиви и у тимском такмичењу, где су наступала три наша тима. Екипа осмака је победник такмичења у својој категорији, као и једна од две екипе наших ученика у конкуренцији средњих школа. Други тим средњошколаца освојио је сребрну медаљу.

После финалног такмичења сумирани су резултати комплетног овогодишњег циклуса такмичења и проглашени најуспешнији такмичари у свакој од категорија.

У категорији осмог разреда прву награду освојио је Филип Килибарда, а другу Вања Миладиновић.

У категорији средњих школа награђено је троје ученика наше школе. Прву награду је освојио Владимир Ђурица, другу Војислав Андрић, а трећу Јован Милошевић.

Владимир Ђурица је награђен и пехаром MATH STAR, као најуспешнији такмичар овогодишњег циклуса из Србије.

У склопу финалног такмичења „Математика без граница“ одржано је и такмичење у решавању алгебарских једначина, под називом „Lodovico Ferrari“. Јован Милошевић, Вања Јеловац, Владимир Ђурица и Марко Трајковић освојили су златне, а Јован Михаиловић, Војислав Андрић и Уна Вујадиновић сребрне медаље.

Екипу Математичке гимназије на финално такмичење водиле су наставнице Соња Чукић и Сандра Андрић.

Захваљујемо се компанији Телеком Србија која је помогла да наша екипа учествује на овом престижном такмичењу!

• /uploads/attachment/vest/8019/slika1.jpg
  • /uploads/attachment/vest/8019/slika2.jpg