Упис у седми разред

Прелиминарна ранг листа

Примање жалби на прелиминарну ранг листу одржаће се 1.07.2024. од 9 до 11 часова.

Коначни резултати теста способности

Ученици који су положили тест способности, тј. који су освојили 60 или више поена на тесту способности, треба да донесу фотокопије докумената, 27.06.2024. од 12 до 17 часова како би се верификовали подаци о школовању који су унети веб пријавом.

Документа која је потребно донети да би се верификовали подаци су:

• потврда о пријави и сагласност (коју је ученик доносио и приликом полагања теста);
  • фотокопије сведочанстава о завршеном петом и шестом разреду основнe школe (оригинали на увид), (уколико школа није још издала сведочанство шестог разреда, понети потврду о успеху у шестом разреду коју издаје основна школа)
  • фотокопије диплома са такмичења из математике која се бодују (ако има, оригинали на увид);
  • ђачка књижица са фотографијом преко које је печат школе.

Ученике који не дођу да верификују податке сматраћемо да су одустали од уписа и нећемо их уврстити у коначну ранг листу (јер немамо тачне/проверене податке потребне за коначну ранг листу).

У суботу, 22. јуна 2024. године у 10 часова одржао се тест способности за упис у седми разред Математичке гимназије.

Задаци и решења

Евентуалне жалбе на тест способности примаће се у понедељак, 24. јуна од 12 до 17 часова.

Прелиминарни резултати теста способности

Распоред седења

Пријава ученика за полагање теста способности за упис у седми разред МГ се врше путем ПОРТАЛA

6. и 7. јуна од 9 до 16 часова одржаће се пријављивање у Математичкој гимназији за оне кандидате који немају могућност да се електронски пријаве.

У суботу, 22. јуна 2024. године у 10 часова одржаће се тест способности за упис у седми разред Математичке гимназије.

Календар активности

Пријављивање је омогућено од 15. априла до 7. јуна 2024. године и врши се онлајн. После 7. јуна неће бити могуће пријавити се за полагање теста способности за упис у седми разред МГ.

Све информације везане за упис у седми разред налазе се на порталу.

За додатна питања обратите се на меијл mg@mg.edu.rs.

Презентација о упису у седми разред