Сјајан успех наших ученика на Европској олимпијади из физике

На четвртој Европској олимпијади из физике, која је одржана на даљину од 20. до 26. јула ове године, први пут је учествовала екипа Србије састављена од ученика Математичке гимназије. На овом међународном такмичењу су поред европских земаља учествовале и многе земље из остатка света, укупно њих 57 са више од 250 учесника.

Екипа Србије је остварила сјајан резултат:

• Богдан Рајков - златна медаља
  • Добрица Јовановић - златна медаља
  • Петар Самарџић - сребрна медаља
  • Душан Бегуш - бронзана медаља
  • Страхиња Николић - бронзана медаља

Успех екипе је тим већи јер су Богдан Рајков и Добрица Јовановић најбољи евопски такмичари! Богдан Рајков је при том добио три специјалне награде: као најбољи такмичар из Европе, за најбоље урађен теоријски део такмичења и за најбоље (оригинално) решење трећег теоријског задатка на такмичењу.

Наставници такмичара су Наташа Чалуковић, Иван Станић и Бранислав Цветковић.

Честитамо на великом успеху наших физичара!

Захваљујемо се Институту за физику за труд и енергију уложену у припреми ученика за Изборно такмичење и за Европску олимпијаду из физике, као и за организацију самих такмичења.

• /uploads/attachment/vest/7456/eupho-2020.PNG