Чика Боца у МГ

Ове недеље на часовима грађанског васпитања (трећи разред) одржане су радионице под називом „Знам, могу, желим“. Радионице су део пројекта који финансира Министарство омладине и спорта, а које реализују координатори и волонтери удружења „Чика Боца“ – удружење родитеља деце лечене од рака. Циљ радионице „Знам, могу, желим“ је информисање средњошколаца о раку код деце и младих, последицама болести и лечењу, као и ублажавање предрасуда, друштвене дистанце и дискриминаторског понашања према рањивој групи младих (млади лечени од рака) и ученицима са инвалидитетом (као последицом лечења). Поред радионичарског рада, ученици су погледали инсерт из филма „#СамоКажем“ и имали су прилику да разговарају са вршњачким едукаторима који су победили опаку болест. Захваљујемо се нашим гостима и очекујемо наставак сарадње.

• /uploads/attachment/vest/6442/znam.jpg