Три бронзе на RMI

У суботу 17. октобра 2015. су објављени званични резултати на међународном такмичењу из информатике за ученике средњих школа Romanian Master of Informatics (RMI) које се одржава у Букурешту, Румунија. Екипа Математичке гимназије је остварила одличан успех на овом престижном такмичењу:

1. Филип Весовић, Математичка гимназија, Београд, БРОНЗАНА медаља
  2. Срђан Марковић, Математичка гимназија, Београд, БРОНЗАНА медаља
  3. Владимир Миленковић, Математичка гимназија, Београд, БРОНЗАНА медаља

Вође екипе је била Јелена Хаџи-Пурић са Математичког факултета у Београду.

Наши ученици су постигли изузетан успех имајући у виду да се други пут такмиче на овом међународном такмичењу и да на такмичењу учествују екипе које су са својим тимовима већ освојиле најсјајнија одличја на Светској Олимпијади из информатике (ИОИ). Добро је познато да задаци на Romanian Master такмичењима су веома захтевни и често и тежи од задатака на светским олимпијадама. Такмичење се одвијало у два такмичарска дана по правилима Међународне олимпијаде из информатике. Учествовало је 16 екипа из Бугарске, Швајцарске, Македоније, Молдавије, Пољске, Румуније, Русије, Србије. Велике честитке свим нашим ученицима, њиховим професорима и осталима заслужним за овај сјајан успех!

Званичан сајт такмичења

• /uploads/attachment/vest/6464/rmi.jpg