Друга награда за Љубицу Миловић

На 29. литерарном конкурсу „Дани дечје поезије и прозе“, манифестацији која је установљена у знак сећања на масовно страдање житеља села Драгинац крај Лознице 1941, Љубица Миловић освојила је ДРУГУ награду. Награђена је Љубичина „Прича о Штекеру“ коју је Љубица написала као ученица осмог разреда (ментор: проф. Анђелка Петровић). На конкурсу су учествовале 92 школе из Србије, Црне Горе и Републике Српске, а пристигло је 900 радова. Поред Љубице, Математичку гимназију представљали су и Михаило Грбић, Катарина Станковић, Лазар Радојевић, Исидора Раденковић, Александра Мијатовић, Дијана Хаџиефендић и Алекса Благојевић. Захваљујући њима Математичка гимназија је добила и посебну похвалу. Честитамо Љубици! Њену причу можете прочитати овде.

• /uploads/attachment/vest/6643/ljubica-milovic.jpg