Румунски мастер из физике 2024.

ОпштеМЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА-фотографије

Десети румунски мастер из физике је одржано од 18. до 22. маја 2024. у Букурешту у Националној школи за информатичке науке ,,Тодор Виану“. У организацији такмичења осим школе домаћина учествовали су и градске власти Букурешта, Румунско друштво физичара, каи Министарство образовања, науке и омладине Републике Румуније. У питању је престижно међународно такмичење чије резултати се узимају у обзир приликом одабира својих националних тимова зa Азијску и Међународну олимпијаду.

На такмичењу је учествовало укупно 10 тимова ученика (укупнно 47) из Румуније, Бугарске, Босне и Херцеговине, Кине, Србије и школе домаћина.

Екипу Математичке гимназије представљали су: Михаило Јанчевић, Вукашин Бабић, Огњен Јанковић, Вук Димитријевић и Угљеша Кузманов.

У изузетно јакој конкуенцији, где су само четири такмичара из Кине освојиле златне медаље, сви ученици су освојили награде:

• Михаило Јанчевић – сребрна медаља
  • Вук Димитријевић – бронзана медаља
  • Угљеша Кузманов – бронзана медаља

док су Вукашин Бабић и Огњен Јанковић освојили похвале.

Екипу је предводио др Бранислав Цветковић професор у Математичкој гимназији и научни саветник у Институту за физику.

Честитамо!

• /uploads/attachment/vest/7989/sl2.jpg