У суботу, 19. маја 2018. у Математичкој гимназији оджано је дванаесто такмичење Српска јуниорска математичка олимпијада на којој је учествовало двадесетак најталентованијих младих математичара у Србији. Шест најуспешнијих ученика са овог такмичења сачињаваће екипу Србије за јуниорску математичку Балканијаду у јуну на острву Родос у Грчкој.

35. Балканска математичка олимпијада одржана је од 07-12. маја у Београду. Екипа Србије освојила је две златне, две сребрне, једну бронзану медаљу и једну похвалу. Тим Србије су чинили:

• Алекса Милојевић, Математичка гимназија - златна медаља
  • Павле Мартиновић, Математичка гимназија - златна медаља
  • Јелена Иванчић, Математичка гимназија - сребрна медаља
  • Игор Медведев, Математичка гимназија - сребрна медаља
  • Добрица Јовановић, Математичка гимназија - бронзана медаља
  • Владимир Виктор Мирјанић, Математичка гимназија - похвала

Руководиоци екипе: др Бојан Башић (Нови Сад) и Игор Уљаревић (Нови Сад)

У петак, 18. маја, у Петници су додељене награде "Youth Heroes" Нафтне индустрије Србије и "Егзит фондације". Међу 15 награђених добитника, младих хероја, су и некадашњи ученици наше школе Вања Шарковић, Вук Радовић и Стефан Шушњар. Први пут ове године додељено је и признање "Youth Heroes" за институције и оно је припало Математичкој гимназији.

Петог и шестог маја одржан је седми по реду интернационални „Maker Faire Vienna“, фестивал сличан нашем „Фестивалу науке“. Беч је тих дана био престоница Европе за све заљубљенике у природне и техничке науке. Своје идеје је на 150 штандова презентовало више од 900 учесника из целе Европе, а међу њима и наши ученици који су успешно представили Математичку гимназију. Секција примењене физике и електронике Математичке гимназије је по први пут, по позиву, учествовала на „Maker Faire Vienna“.

У недељу 13.5.2018. године одржано је Републичко такмичење у Сремским Карловцима - Књижевна олимпијада средњих школа. Математичка гимназија је и ове године на такмичењу имала своје представнике - Марију Зелић и Немању Јовановића, ученике III разреда. Немања Јовановић, ученик IIIе одељења, освојио је II награду!

Честитамо ученицима и наставницима који су их припремали за такмичење.

На недавно завршеном VIII међунардном Фестивалу поезије младих под називом ”Машта и снови”, који се традиционално одржава у Сремској Митровици, наш ученик 4д одељења Андреј Јаковљевић освојио је прво место. На конкурс је пристигло преко 700 ученичких радова из Србије и земаља региона, а Андреја песма ”Сан” издвојила се својом лепотом и посебношћу у категорији средњошколаца. Андрејева награђена песма биже објављена у Зборнику Фестивала. Честитамо Андреју на још једној освојеној поетској награди!

Песма Сан

Линк ка листи награђених и похваљених ученика

Где се налазимо

11000 Београд, Краљице Наталије 37