Декан Грађевинског факултета упутио је писмо директору Математичке гимназије у коме га обавештава о успеху наших бивших ученика, а садашњих студената Грађевинског факултета - Филипа Ордановског, Милице Зарић и Дамјана Сребра, који су остварили одличне резултате током студирања и којима су тим поводом уручене награде. У писму се између осталог наглашава "Поред рада и залагања које су Филип, Милица и Дамјан уложили како би савладали градиво на Грађевинском факултету, сигурни смо да су им од велике помоћи у току студирања била и темељна знања и вредности које су стекли похађајући Вашу цењену школу. Пресудну улогу у томе имали су професори Ваше школе који су у временима у којима изузетност можда није увек препозната као врлина, остајући на путу своје професије, успели да образују и васпитају ђаке који на нашем факултету постижу изузетне резултате."

Захваљујемо се Грађевинском факултету што нас је обавестио о успеху наших бивших ученика.

Писмо се може прочитати овде

На такмичењу из роботике First LEGO league, одржаном 2.2.2019. године, тим од 9 ученика седмог разреда (Ања Дожић, Јован Милићев, Тадеј Ристић, Стеван Радивојевић, Милана Тасовац, Јана Шишовић, Иван Ристовић, Реља Kукић и Душан Николић) који су водили Петар Радовановић, наставник информатике и Теодор фон Бург, освојио је награду ,,Првак основних вредности’’.

Ученици 3. разреда Огњен Стефановић, Маша Максимовић, Борислав Петровић и Михаило Симић, гостовали су 5. марта, по специјалном позиву, на Првом хуманитарном шаховском турниру амбасада у Скупштини града, у организацији Друштва српско-азербејџанског пријатељства. Циљ ове хумане акције био је да промовише и афирмише доброчинство, алтруизам у донаторство као друштвене вредности првог реда, са жељом да се помогне социјално угроженим категоријама деце да буду друштвено видљивији у стварању бољих и хуманијих услова живота посебно кроз бављење спортом а нарочито шахом. Наши ученици су имали прилике да одиграју ревијални турнир са другим званицама овог догађаја, представницима дипломатских мисија, угледним јавним личностима и познатим шахистима.

Математичка гимназија је са својим представницима, седморо ученика првог и трећег разреда, праћених предметним наставником Мирјаном Савић Обрадовић, узела учешће у првој рунди 7. Међународног такмичења у познавању енглеског језика Hippo Global Competition 2019. Током суботњег поподне 2. марта 2019. наши ученици су се посветили изради постављених задатака који су изазов и за велики број учесника из готово педесет пријављених земаља ове године. Побрајамо њихова имена с лева на десно: Александар Поповић (3е), Андреј Величков (1а), Александра Бабић Шарбох (3е), Хана Андрић (3б), Јована Лазић (1д), Никола Добричић (1е), и Стефан Радојичић (3ц) уз жељу да своје језичко умеће негују и остварују добре такмичарске резултате.

У Москви се од 6. до 10. марта 2019. године одржало финале руске олимпијаде из информатике. Финалу је претходило неколико квалификационих турнира. Након озбиљне селекције са више од 3000 учесника, на финале је позвано 400 учесника из 7 земаља. Четири ученика Математичке гимназије (Младен Пузић, Игор Павловић, Магдалина Јелић, Марко Грујчић) и професорка Јелена Хаџи-Пурић су учествовали на овом престижном такмичењу. Резултати:

• Младен Пузић, БРОНЗАНА МЕДАЉА - 413 поена
  • Магдалина Јелић, 303 поена
  • Игор Павловић, 265 поена
  • Марко Грујчић, 153 поена

Током два такмичарска дана (10 часова рада) такмичари решавају 8 задатака. Наша делегација је имала прилике да слуша предавања програмера из најпознатијих руских ИТ компанија, али и да покаже своје вештине. По веома строгим правилима, свега 25% ученика освоји награду на завршном финалу. Општа оцена такмичара и професора је да је привилегија бити позван међу најбољих 400 младих програмера Русије, али и да је огроман успех изборити се за награду и похвалу међу 3212 такмичара који су прошли први круг квалификација.

Честитамо свим нашим ученицима на одличним резулатима, и поносимо се успехом нашег ученика Младена Пузића!!!

Истичемо да на овако јаком турниру није присутно много такмичарки и да смо поносни на успех наше ученице Магдалине Јелић која је заједно са такмичаркама из других земаља позвана на сцену да прими награду за најуспешније такмичарке.

У Букурешту је завршено велико међународно такмичење - Romanian Master of Mathematics (20-25. фебруара 2019) на коме су учествовале 24 најбоље светске средњошколске репрезентације. Чланови екипе Србије, све ученици Математичке гимназије, постигли су следеће резултате:

• Павле Мартиновић - златна медаља,
  • Алекса Милојевић – сребрна медаља
  • Јелена Иванчић – сребрна медаља
  • Јован Торомановић – бронзана медаља
  • Милош Милићев - бронзана медаља
  • Вукашин Михајловић – похвала

Лидер српског тима је Душан Ђукић, а заменик Никола Петровић.

У екипном пласману прва је екипа Сједињенх Држава, друго место деле Србија и Кореја, а следе Израел, Русија, Кина…

Званични сајт такмичења

Где се налазимо

11000 Београд, Краљице Наталије 37