2013/2014.

alt

Вања Ралић, 2ц, трећа награда за кратку причу на „Данима дечје поезије и стваралаштва Гордана Брајовић“ у Алексинцу.

alt

Александра Мијатовић, 8а, друга награда за кратку причу на „Данима дечје поезије и стваралаштва Гордана Брајовић“ у Алексинцу.

alt

Михаило Грбић, 8б, друго место на Трећем међународном конкурсу за најбољу дечију песму и причу у региону 2013, часопис „Авлија“, Рожаје.

alt

Милан Матавуљ, 8б, прва награда за кратку причу на Седмом међународном фестивалу поезије и кратке приче „Душко Трифуновић“, Нови Сад.

alt

Михаило Грбић, 8б, прва награда за кратку причу на Шестом међународном фестивалу поезије и кратке приче „Михал Бабинка“, Нови Сад.

alt

Даница Килибарда, 8а, друго место на Општинском такмичењу из српског језика и језичке културе.

alt

Петар Вуковић, 2ц, специјална награда на литерарном конкурсу „Доста су свету једне Шумарице“, Крагујевац.

alt

Захвалница додељена проф. Петровић за уложен труд и естетске домете радова ученика на манифестацији „Доста су свету једне Шумарице“.

alt

Захвалница додељена Математичкој гимназији за естетске домете радова ученика на манифестацији „Доста су свету једне Шумарице“.

alt

Срђан Ранђеловић, 8б, треће место на Градском такмичењу из српског језика и језичке културе.

alt

Лазар Радојевић, 8б, треће место на Светосавском литерарном конкурсу за ученике основних и средњих школа Србије, Српске и расејања, Београд.

alt

Алекса Благојевић, 8а, прва награда за кратку причу на Трећем међународном фестивалу поезије и кратке приче „Раде Томић“, Нови Сад.

alt

Катарина Станковић, 8б, прва награда за кратку причу на Четвртом међународном фестивалу поезије и кратке приче „Војислав Деспотов“, Нови Сад.

alt

Петар Вуковић, 2ц, прва награда за кратку причу на Четвртом међународном фестивалу поезије и кратке приче „Војислав Деспотов“, Нови Сад.

alt

Вања Ралић, 2ц, прва награда за кратку причу на Четвртом међународном фестивалу поезије и кратке приче „Војислав Деспотов“, Нови Сад

Миријана Белопавловић, 2ц, друга награда на Градском такмичењу из српског језика и језичке културе

Ђина Кујунџић, 2ц, друга награда на Градском такмичењу из српског језика и језичке културе

2012/2013.

alt

Ђина Кујунџић, ученица Iц одељења, освојила је треће место на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе у Тршићу.

alt

Анастасија Илић, ученица VIIа одељења, освојила је прво место на Градском такмичењу из српског језика и језичке културе. На Републичком такмичењу Анастасија је освојила 16 поена.

alt

Срђан Ранђеловић, ученик VIIб одељења, освојио је друго место на Градском такмичењу из српског језика и језичке културе. На Републичком такмичењу Срђан је освојио 15 поена.

2011/2012.

* Награђен рад Луке Дојчиловића: На регионалном конкурсу на тему "Како сам убио љубав" који је организовало Удружење грађана trablmejker.com рад Луке Дојчиловића (8б) проглашен је једном од најбољих кратких прича. Збирка радова, у којој ће се наћи и Лукин рад, биће објављена у форми штампане публикације и дистрибуирана преко књижара и у оквиру планираних књижевних промоција.

* На Општинском такмичењу из српског језика и језичке културе које је одржано 29. фебруара ученица 8б одељења, Теодора Нићковић, освојила је 16 поена и пласирала се на Градско такмичење (Теодора је већ имала директан пролаз на Градско такмичење јер је прошле године освојила 3. место на Републичком такмичењу у Тршићу), ученица 8а одељења, Тијана Арамбашић, освојила је 15 поена и такође се пласирала на Градско такмичење, док је ученица 8б, Дубравка Кутлешић освојила 14 поена и похвалу.

2010/2011.

* Републичко такмичење из српског језика и језичке културе одржано је 21. маја 2011. године у Тршићу и окупило је више од 200 ученика и наставника из целе Србије. На том такмичењу ученица 7.б одељења, Теодора Нићковић, освојила је 18 поена и треће местоФотографије

* На градском такмичењу из српског језика одржаном 16. априла 2011. ученица 7.б одељења, Теодора Нићковић, освојила је треће место и пласирала се на државно такмичење које ће се одржати у Тршићу.

* На општинском такмичењу рецитатора одржаном 16. марта 2011. Марко А. Ристић, ученик 7.а одељења, освојио је треће место.

* На општинском такмичењу из српског језика одржаном 5. марта 2011. године Дубравка Кутлешић (7.б) освојила је прво местоДруго место припало је Вањи Ралић (7.б), док је Теодора Нићковић (7.б) освојила треће место.

2009/2010.

* На Републичком такмичењу из књижевности ученик 4д Александар Васиљковић освојио је прву награду за састав Човек и свет у књижевном делу Меше Селимовића. Његов рад објављен је у часопису "Свет речи" као и у "Школском часу".

* Ученик 8б одељења Предраг Обрадовић у овој школској години освојио је неке од најважнијих националних и међународних поетских награда. Једна од њих је и награда Невеновог фестивала деце за најбољег песника. Пеђа има и објављену збирку песама "Свитац наде".

Где се налазимо

11000 Београд, Краљице Наталије 37

Контакт подаци

• Директор: (+381-11) 2681-721