Међународна такмичења у 2018. години

На 25. Државном зимском такмичењу које се традиционално одржава у Математичкој гимназији "Атанас Радев" у Јамболу, наша школа је била почасни гост. У питању је једно од четири најбитнија и најтежа такмичења у Бугарској на основу чијих резултата се бугарским ученицима додељују стипендије и врши избор за екипу на међународним такмичењима. Ове године је учествовало око 400 ученика из 19 математичких гимназија из 16 градова. Конкуренција је била јака, а задаци тежи него претходних година, а неки су помало нестандардни. Из наше школе је учествовало 9 ученика, три седмака, два осмака, један првак и троје ученика другог разреда. Како је такмичење намењено ученицима осмог разреда основне школе и ученицима од првог до четвртог средње школе, седмаци из наше школе су се такмичили са осмим разредом и били су у првих 25% осмака што је сасвим леп резултат с обзиром на то да им је ово прво инострано такмичење и да су радили задатке за старији узраст. Освојене медаље и награде су:

• Милош Милићев 1. разред - прво место (максималан број поена) и златна медаља
  • Милица Вугделић 8. разред - прва награда
  • Јован Торомановић 2. разред - друго место и сребрна медаља
  • Ирина Ђанковић 2. разред - друга награда
  • Вукашин Михајловић 2. разред - трећа награда

Учествовали су још: Матеја Вукелић 7. разред,  Ања Милошевић 7. разред,  Александар Ћузовић 7. разред,  Илија Милошевић 8. разред.

Вође екипе су: Бојана Јевтић и Милица Живановић

XIV Међународна Жаутиковска олимпијада из математике, физике и информатике одржана је у Казахстану (Aлма Ата) од 10. до 16. јануара 2018. године. И ове године Математичка гимназија је добила позив да учествује на овом такмичењу. На такмичењу је учествовало 72 екипа из 15 држава (Русија, Казахстан, Румунија, Бугарска, Украјина, Турска...).

ТИМ МАТЕМАТИЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ ОСВОЈИО ЈЕ ПРВУ награду!!!

Појединачно су освојили СЕДАМ медаља:

:

• Павле Мартиновић –  златна медаља и апсолутини победник
  • Јелена Иванчић – златна медаља
  • Игор Медведев – сребрна медаља

Физика:

• Марко Медведев – сребрна медаља
  • Александар Станојчић – бронзана медаља

Информатика:

• Момчило Топаловић – сребрна медаља
  • Алекса Милисављевић – бронзана медаља

Лидери тима: Александра Димић и Бобан Маринковић.

Захваљујемо се Телекому Србија који је омогућио да наша екипа отпутује на ово међународно такмичење!

Званични сајт олимпијаде