Узми знање, не пристај на мање!

Прво такмичење за најбољи експеримент из физике, хемије или биологије.

За ђаке Математичке гимназије организује се такмичење за најбоље осмишљен и реализован експеримент из физике, хемије или биологије. Мерења током експеримента је потребно урадити помоћу виртуелних инструмената које би ученици сасмостално креирали. На располагању је основна плоча „Школице“ заснована на NI6008 картици и сет сензора.

За додатне техничке информације обратити се покровитељу такмичења маилом на Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели .

Ученици на такмичењу могу да учествују самостално или у тимовима. Новчану награду од 500 евра у динарској противвредности додељују фирма UNO-LUX NS.

Радови морају да садрже теоријске основе експеримента, виртуелни инструмент урађен у LabVIEW-у, резултате мерења и тумачење резултата.

Рок за предају радова је 31. 5. 2013. Резултати такмичења ће бити објављени 7. 6. 2013.