понедељак, 16 април 2018 07:45 Последње ажурирано понедељак, 16 април 2018 07:50
HIPPO GLOBAL LANGUAGE COMPETITION

Већ трећу годину заредом наши ученици Лука Јовичић, 4е Николај Великинац, 4д (на фотографији) учествују у Међународном такмичењу из енглеског језика Hippo Global Language Competition. Прелиминарни круг такмичења је одржан 17.2.2018. (осн. школа ,,Ћирило и Методије''). Од 22 155 учесника широм света, разврстаних у пет старосних категорија, а у територијалној подели СРБИЈА , Николај је суверено освојио 1.место, са максималним бројем бодова 105 , а Лука 27. место са 100,5 поена. Ови резултати су их, заједно са преосталих 54 ученика –такмичара (распон поена 105 – 100,5), довели до Полуфинала, одржаног 17.3.2018. (осн. шк.,,Ћирило и Методије'').

Званични сајт

Коначно, веома нас је обрадовала вест да је на списку 12 финалиста у оквиру Hippo 5 и наш Николај Великинац. Он ће узети учешће у завршној фази такмичења 12 – 13. маја 2018. у италијанском месту Лидо ди Језоло. Лука Јовичић је, такође, остварио резултат којим можемо бити веома задовољни, нашавши се у врху преостале бројне групе такмичара.

Похваљујемо и ажурно ангажовање локалних Hippo координатора. Честитке!!!