уторак, 26 децембар 2017 21:14 Последње ажурирано уторак, 26 децембар 2017 21:17
Гостовање у емисији "Дигиталне иконе"

Специјалну новогодишњу емисију Дигиталне иконе (Радио Београд 2) ауторка Тамара Вученовић посветила је ученицима Математетичке гимназије и начину на који они на часовима професорке Анђелке Миладиновић уче српски језик и књижевност користећи савремене информационе технологије. Миља Јовановић и Димитрије Глигоровски представљали су ученике одељења 8б, док су Анастасија Илић и Дамјан Денић представљали ученике 4д. Миља и Димитрије говорили су о томе како су користили селфи у савладавању градива о просветитељској мисији Ћирила и Методија, како су урадили видео-домаћи на тему Једна смешна епизода из Сремчевог романа и како су представили старе занате користећи се савременим технологијама. Анастасија и Дамјан су се присетили како су као основци Стеријину Покондирену тикву обрадили проучавајући покондиреност на Фејсбуку и Тивитеру, а говорили су и о награди који су освојили за сајт МгПутоказ.

Линк ка емисији