понедељак, 04 децембар 2017 19:59 Последње ажурирано понедељак, 04 децембар 2017 20:04
Наши ученици на Слави манастира Ваведења

У понедељак 4. децембра у манастиру Ваведења Пресвете Богородице прослављена је манастирска слава. Поводом овог празника.Свету Литургију је служио Епископ рашко-призренски Теодосије. Ученици наше школе са професором верске наставе Предрагом Ђукнићем су молитвено учествовали у Литургији и сечењу славског коача. Након службе је остали су на славском ручку. Наши ђаци су лепо примљени од сестринства манастира, имали су сусрет са Владиком Теодосијем, и такође упознали славног фудбалера Душана Савића, пријатеља Манастира Ваведење. Манастир Ваведења Пресвете Богордице изграђен 1935. године задужбина је Персиде Миленковић, исте добротворке која је изградила и свом отечеству даровала зграду у којој је сада Математичка гимназија.

Вест на сајту СПЦ