уторак, 01 август 2017 13:52 Последње ажурирано петак, 04 август 2017 10:56
Математичари освојили шест медаља

На 58. Међународној математичкој олимпијади која се од 12. до 23. јула ове године одржава у Рио де Жанеиру (Бразил), екипа Србије је остварила велики успех. Екипу Србије су чинили шест ученика Математичке гимназије. Наши ученици су освојили 4 сребрне и 2 бронзане медаље:

1. Марко Медведев, Математичка гимназија - сребрна медаља
  2. Огњен Тошић, Математичка гимназија - сребрна медаља
  3. Алекса Милојевић, Математичка гимназија - сребрна медаља
  4. Павле Мартиновић, Математичка гимназија - сребрна медаља
  5. Јелена Иванчић, Математичка гимназија - бронзана медаља
  6. Игор Медведев, Математичка гимназија - бронзана медаља

На 58. ИМО у Бразилу учествовале су екипе 111 земаља из целог света. Екипно Србија је освојила врло добро 18 место.

Лидери тима су били: др Бојан Башић (Нови Сад) и мр Душан Ђукић (Београд).

• Никола Раичевић, ученик Математичке гимназије представљао је тим Црне Горе и освојио бронзану медаљу.
  • Никола Велов, ученик Математичке гимназије представљао је тим Македоније и освојио бронзану медаљу.

Званични сајт