уторак, 11 април 2017 07:56 Последње ажурирано среда, 12 април 2017 09:15
Браво за наше математичарке!

Од 6-12. априла 2017. године у Цириху (Швајцарска) одржана је 6. Европска математичка олимпијада за девојке. Националну екипу Србије чиниле су четири ученице Математичке гимназије, које су освојиле једну златну, две сребрне и једну бронзану медаљу:

• Јелена Иванчић, ученица Математичке гимназије – златна медаља
  • Јана Вучковић, ученица Математичке гимназије – сребрна медаља
  • Ирина Ђанковић, ученица Математичке гимназије – сребрна медаља
  • Даница Зечевић, ученица Математичке гимназије - бронзана медаља

Лидери тима су др Соња Чукић и др Милош Стојаковић.

Захваљујемо се Министарству трговине, туризма и телекомуникација који је омогићио да наш тим учествује на овој олимпијади.

Званични сајт