недеља, 02 април 2017 19:30 Последње ажурирано недеља, 02 април 2017 19:34
Изузетни за изузетне

У четвртак, 23.3.2017. у оквиру часова додатне наставе из информатике, ученици свих разреда наше школе посетили су једну од најпознатијих српских компанија Нордеус. Поред изузетног дочека, наши најуспешнији ученици имали су прилику да се упознају са пројектима, амбијентом и запосленима. Интересантно предавање о начину на који се од идеје долази до прототипа при прављењу игрице одржао је Дејан Пектер, бивши такмичар и победник Нордеусовог хакатона. Догађај су организовали Милош Арсић и професорка Јелена Хаџи-Пурић са представницима Нордеуса, а у реализацији су помогли професорка Јасмина Добрић, Ана Ферина, Милица Бастајић и Марија Каљевић. Напоменимо да су компанију коју смо посетили одабрали ученици 3. и 4. разреда на часовима додатне наставе. Захваљујемо се представницима Нордеуса и свима на сарадњи и надамо се да ћемо наставити и проширити сарадњу са овом компанијом кроз пројекте едукације наших будућих матураната, о чему смо и разговарали са представницима приликом ове посете.