недеља, 02 април 2017 19:20
Одржана СМО

У петак и суботу, 31. марта и 1. априла у Математичкој гимназији одржана је Српска математичка олимпијада на којој су учествовала 34 најбоља млада математичара Србије. Победници овог такмичења су Марко Медведев, Игор Медведев, Алекса Милојевић (сви из Математичке гимназије) и Никола Павловић (из гимназије "Јован Јовановић Змај" из Новог Сада). Осим њих четворице за Балканску математичку олимпијаду, која ће се почетком маја одржати у Македонији, квалификовало се још двоје ученика Математичке гимназије - Јелена Иванчић и Павле Мартиновић. У мају месецу ће се одржати и изборно такмичење за састав екипе Србије за Међународну математичку олимпијаду која се ове године одржава у Рио де Жанеиру. Осим шест поменутих ученика на то такмичење позивају се и : Огњен Тошић, Милош Милићев, Вукашин Михајловић, Милоје Јоксимовић, Владимир Виктор Мирјанић (сви из Математичке гимназије) и Бранислав Шобот (гимназија "Јован Јовановић Змај" из Новог Сада).