уторак, 14 фебруар 2017 09:06 Последње ажурирано уторак, 14 фебруар 2017 09:21
Професори МГ на конференцији "Нове технологије у образовању"

И ове године у Белекспо центру на Новом Београду од 9. до 11. фебруара одржана је конференција Нове технологије у образовању на којој су учествовали и професори Математичке гимназије. На отварању конференције говорила је и Анђелка Миладиновић. Рад професорке Миладиновић, Викидахије, проглашен је једним од три најбоља рада презентована на прошлогодишњој конференцији, па јој је припала част да још једном говори о Викидахијама . Пружену прилику професорка Миладиновић искористила је да представи и два нова рада својих ученика: пројекат Глагољате ли ћирилицу , који су урадили ученици 7б одељења, и сајт МгПутоказ , који су израдили ученици трећих разреда који похађају часове грађанског васпитања. Душа Вуковић је током конференције одржала више предавања на штанду Oracle Академије која су била посвећена настави програмирања за ученике основних и средњих школа. Алати Alice и Greenfoot су креирани тако да потпуни почетници могу да се упознају са програмирањем у забавном окружењу креирања анимација и игрица. Ови алати су предложени за наставу рачунарства и информатике према иновираном програму који се примењује од ове школске године у свим гимназијима у Србији. Предавања на конференцији су била део подршке наставницима који раде по новим наставним програмима. На овогодишњој конференцији окупило се око 6500 наставника основних и средњих школа, као и факултетских професора што конференцију Нове технологије у образовању чини највећим просветним скупом на нашим просторима.