Архива новости
среда, 22 фебруар 2017 13:29 Последње ажурирано четвртак, 23 фебруар 2017 08:37
Магдалена Ђорђевић добитник награде "AmCham HERO"

Некадашња ученица Математичке гимназије Магдалена Ђорђевић награђена је наградом AmCham HERO Америчке привредне коморе у Србији за херојско деловање и значајан трајни напор на развоју нашег друштва. Магдалена је након завршетка Математичке гимназије и Физичког факултета у Београду, докторирала на Универзитету Колумбија, затим се вратила у Србију и сада ради у Институту за физику. Недавно је добила ERC грант у висини од 1.350.000 евра за истраживања кваркова. Тај рад наставиће у Србији уз даљи развој домаће инфраструктуре и ангажовање домаћих стручњака и сарадника.

Честитамо Магдалени!

уторак, 14 фебруар 2017 09:06 Последње ажурирано уторак, 14 фебруар 2017 09:21
Професори МГ на конференцији "Нове технологије у образовању"

И ове године у Белекспо центру на Новом Београду од 9. до 11. фебруара одржана је конференција Нове технологије у образовању на којој су учествовали и професори Математичке гимназије. На отварању конференције говорила је и Анђелка Миладиновић. Рад професорке Миладиновић, Викидахије, проглашен је једним од три најбоља рада презентована на прошлогодишњој конференцији, па јој је припала част да још једном говори о Викидахијама . Пружену прилику професорка Миладиновић искористила је да представи и два нова рада својих ученика: пројекат Глагољате ли ћирилицу , који су урадили ученици 7б одељења, и сајт МгПутоказ , који су израдили ученици трећих разреда који похађају часове грађанског васпитања. Душа Вуковић је током конференције одржала више предавања на штанду Oracle Академије која су била посвећена настави програмирања за ученике основних и средњих школа. Алати Alice и Greenfoot су креирани тако да потпуни почетници могу да се упознају са програмирањем у забавном окружењу креирања анимација и игрица. Ови алати су предложени за наставу рачунарства и информатике према иновираном програму који се примењује од ове школске године у свим гимназијима у Србији. Предавања на конференцији су била део подршке наставницима који раде по новим наставним програмима. На овогодишњој конференцији окупило се око 6500 наставника основних и средњих школа, као и факултетских професора што конференцију Нове технологије у образовању чини највећим просветним скупом на нашим просторима.

понедељак, 13 фебруар 2017 13:41 Последње ажурирано понедељак, 13 фебруар 2017 15:13
Одржано такмичење "2х2"

У недељу, 12. фебруара одржано је такмичење "2х2".

Званични сајт

Прилог дневног листа "Блиц"

понедељак, 30 јануар 2017 21:00
Професор Слободан Спремо

Београдска хроника, 30. јануар 2017.

понедељак, 30 јануар 2017 09:59 Последње ажурирано понедељак, 30 јануар 2017 10:06
О МГ у Франкфуртским вестима

<< Почетак < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следећа > Крај >>