Архива новости
недеља, 19 март 2017 07:28 Последње ажурирано недеља, 19 март 2017 07:34
НАГРАДА ЗА МгПУТОКАЗ

Ученици Математичке гимназије прослављају своје и име своје школе по Србији и свету такмичећи се из математике, физике, информатике, српског и страних језика, чак и у спортским дисциплинама доносе медеља, међутим, доказали су да непобедиви и на пољу тзв. изборних предмета какво је грађанско васпитање. Десет ученика трећег разреда, оних који похађају часове грађанског васпитања, учествовало је на наградном конкурсу који организује Канцеларија Европске уније у Србији. У питању је конкурс Ако имаш шта да кажеш – реци. Наши ученици такмичили су у области мултимедије, одабрали су тему образовање и направили сајт МгПутоказ. Идеја је да сајт прикупља и дели све информације које су важне, а у вези су са летњим школама, камповима, студијским путовањима и студијама у иностранству. Наша идеја се очигледно допала организаторима конкурса, тако да је МгПутоказ победник, а награда је путовање три ученика из тима са наставницом у Љубљану, Беч и Будимпешту. МгПутоказ су: Анастасија Илић, Бојана Ивић, Исидора Раденковић, Миа Мијовић, Јелена Ристић, Катарина Станковић, Дамјан Денић, Андреј Јаковљевић, Милан Цупаћ и Никола Стевановић; наставница и ментор Анђелка Миладиновић.

Честитамо победницима!

Образложење организатора

четвртак, 16 март 2017 12:40 Последње ажурирано четвртак, 16 март 2017 14:22
CNN о српским математичарима

Дана, 13. марта 2017. године, америчка телевизија CNN у интернационалном издању, објавила је ексклузиван прилог о успесима српских математичара уз нагласак да имамо најпаметнију омладину света. CNN у својој анализи коју је спровео доктор Дејвид Лорен сматра да рачунавши стање, услове и број становника, Србија представља врхунац образовања, јер је проценат успеха на светским такмичењима огроман.

недеља, 12 март 2017 09:28 Последње ажурирано недеља, 12 март 2017 09:34
Бронза за Владимира Миленковића

У Москви се од 9. до 12. марта 2017. године одржало финале руске олимпијаде из информатике. Финалу је претходило неколико квалификационих турнира. Четири ученика Математичке гимназије (Алекса Милисављевић, Филип Весовић, Владимир Миленковић, Коста Грујчић) и професорка Јелена Хаџи-Пурић су добили специјални позив да буду гости на Московској олимпијади. Током два такмичарска дана наша делегација је имала прилике да учи од аутора тренутно најпопуларније онлајн платформе у свету такмичарског програмирања (codeforces.com), али и да покаже своје вештине. По веома строгим правилима, свега 25% ученика освоји награду на завршном финалу. Општа оцена такмичара и професора је да је привилегија бити позван међу најбоља 320 учесника из Русије, али и да је огроман успех изборити се за награду и похвалу међу 1526 такмичара који су прошли први круг квалификација.

Захваљујемо се Марији Шуљагић са Економског факултета у Москви на топлом гостопримству и компанији Телеком која је помогла одлазак ученика на Олимпијади.

Честитамо свим нашим ученицима на одличним резулатима, и поносимо се успехом нашег матуранта Владимира Миленковића!!!

четвртак, 09 март 2017 12:05 Последње ажурирано понедељак, 13 март 2017 10:01
Десет медаља за физичаре

Од 6. до 10. марта 2017. године у Букурешту (Румунија) одржало се традиционално међународно такмичење из физике - Romanian Master of Physics. На такмичењу је учествовало десетак тимова из Румуније, Бразила, Молдавије, БиХ, Бугарске, Србије… Србију су представљале две екипе.

Први тим је освојио пет медаља и то:

• МАРКО МЕДВЕДЕВ, ученик Математичке гимназије – ЗЛАТНА
  • МАРКО ШУШЊАР, ученик Математичке гимназије – ЗЛАТНА
  • ВУК РАДОВИЋ, ученик Математичке гимназије - ЗЛАТНА
  • ДУШАН ЂОРЂЕВИЋ, ученик Математичке гимназије – ЗЛАТНА
  • НОВАК СТАНОЈЕВИЋ, ученик гим. „Светозар Марковић“, Ниш – СРЕБРНА

Лидери тима су Божидар Николић и Владан Павловић.

Екипно први тим Србије је освојио прво место.

Други тим Србије је такође, освојио пет медаље и то:

• ДАРКО ГОЛУБОВИЋ, ученик Математичке гимназије – СРЕБРНА
  • ИГОР МЕДВЕДЕВ, ученик Математичке гимназије – СРЕБРНА
  • ОГЊЕН ТОШИЋ, ученик Математичке гимназије – СРЕБРНА
  • АЛЕКСА МИЛОЈЕВИЋ, ученик Математичке гимназије – СРЕБРНА
  • КАТАРИНА ЦИМЕША, ученик Математичке гимназије – БРОНЗАНА

Лидери тима су Александра Димић и Марија Шиндик.

Званични сајт такмичења

четвртак, 09 март 2017 10:53 Последње ажурирано четвртак, 09 март 2017 11:06
Балша Ћеранић освојио трећу награду за беседништво

Балша Ћеранић, ученик III-е освојио је трећу награду за естетско-стилске елементе на 20. Такмичењу у беседништву ученика средњих школа у организацији гимназије „Светозар Марковић“ из Новог Сада и Српског филозофског друштва, одржаног 4. марта 2017. год.  Петнаест ученик из 15 школа из свих делова Србије, говорило је на задату тему „Филозофи су свет до сада само различито тумачили, ради се о томе да се он промени“. Жири је радио у саставу: проф. др Сретен Петровић, проф. др Бранка Јакшић-Провчи и доц. др Уна Поповић. Ментор Балше Ћеранића био је Радивоје Благојевић, професор социологије.

Беседа Балше Ћеранића

<< Почетак < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следећа > Крај >>