среда, 13 мај 2015 10:52
Седми Беокулис

Победници 7 .БЕОКУЛИС-а (Београдски Кулоаров ликовни израз средњошколаца Србије) галерије Кулоар Математичке гимназије из Београда и галерије Уроборос, су за ликовни рад Марко Обрадовић Прва београдска гимназија, Београд и Рамона Ђурић Математичка гимназија, Београд, за фотографију: Немања Миленковић, Школа за дизајн Богдан Шупут, Нови Сад, a за кратак филм - Креативни центар XIII београдске гимназије, Београд.

Тако је одлучио жири у саставу: Милан Туцовић и Саша Марјановић, сликари; Александар Мандић, редитељ, Нина Михаљинац, докторант Универзитета уметности и Радивоје Благојевић, социолог уметности.

На конкурс је приспело 633 рада из 48 средњих школа Републике Србије, Босне и Херцеговине, Републике Српске, Црне Горе, Храватске, Словеније и Македоније.

Изложба која ће трајати до 12. јуна, помогли су Просветни преглед, Завод за уџбенике, часопис Рефото и CRATER vfx training center.

Награде по категоријама:

Ликовни рад

• „Двоструки портрет“ (ПРВА НАГРАДА) Марко Обрадовић, Прва београдска гимназија, Београд
  • "Legend Riders" (ПРВА НАГРАДА) Рамона Ђурић, Математичка гимназија, Београд
  • Црногорско коло (ДРУГА НАГРАДА) Анђела Бурић, Средња ликовна школа Петар Лубарда, Цетиње
  • Pollution (Загађење) (ТРЕЋА НАГРАДА) Ника Баша, Школа за дизајн, Београд

Фотографија

• „Тајна“ (ПРВА НАГРАДА) Немања Миленковић, Школа за дизајн Богдан Шупут, Нови Сад
  • „Ђ.С. “(ДРУГА НАГРАДА) Данијел Ракић, Пожаревачка гимназија, Пожаревац
  • „Пејзаж“ (ТРЕЋА НАГРАДА) Ведран Ристовски, Гимназија Орце Николов, Скопје

Кратки играни и анимирани филм

• Године коју су појели скакавци (ПРВА НАГРАДА) Креативни центар XIII београдске гимназије, Београд