петак, 26 јануар 2018 08:49 Последње ажурирано петак, 26 јануар 2018 10:13
Светосавска академија

У четвртак, 25. јануара 2018. године ученици и колектив Математичке гимназије прославили су школску Славу, Св. Саву. Јереј Арсеније Арсенијевић благословио је Славу и обавио обред сечења славског колача. У уметничком делу програма учествовали су хор "Београдски мадригалисти", Интернационални фолклорни ансамбл "Перла" и ученици Математичке гимназије (Хана Андрић (2б) и Андрија Јеленковић (4а) су водили програм, рецитал су извели Јован, Анђела и Алекса, ученици четвртог разреда, мали школски хор су чинили ученици: Јелисавета (2б), Маша (2б), Симонида (2а), Милена (2б), Маша (2а), Софија (4ц), Марко (2д), Никола (4е), Илија (4е) и Вук (2е), мали школски фолклор су чинили ученици: Маша (3е), Сара (3б), Филип (2б) и Димитрије. Светосавску прославу је снимала ТВ Храм.