петак, 12 јануар 2018 14:04 Последње ажурирано уторак, 06 фебруар 2018 09:37
Математичко такмичење 2x2

Математичко такмичење <<2х2>> је традиционално руско такмичење за ученике првог, другог, трећег, четвртог и петог разреда основне школе. Одржава се у различитим градовима Русије, Бугарске, Србије, Украјине и Јапана. Укупно учествује више од 8000 ученика.
За ученике петог разреда такмичење ће се одржати 28. јануара 2018. године.
За ученике првог, другог, трећег и четвртог разреда одржаће се 11. фебруара 2018. године.
Математичка гимназија већ неколико година омогућава ученицима из Србије да учествују на овом такмичењу и одмере своје знање са вршњацима из Русије.

Више о такмичењу на сајту

Званични сајт олимпијаде

Коментари

+3 #1 Mihajlo 12.02.2018 08:51
Ove godine sam saznao za takmicenje i prijavio svoje dete (4.razred). Otisao je sa strahom na takmicenje ali je izasao prezadovoljan jer je uspeo da uradi 7 od 8 zadataka. Nije bitno da li su resenja tacna,meni je bilo najvaznije da se oslobodi straha,treme i da pokusa da razmislja i svojom logikom resi zadatke. Zadaci su bili "lepi" ali i veoma teski. Zeleo bih samo da pohvalim organizaciju takmicenja u Matematickoj gimnaziji pogotovu divnu decu (ucenike gimnazije) koji su bili posveceni odrzavanju reda i rada sto u ucionicama ,tako i na hodnicima skole.
Цитирај

0 #2 Olivera 15.03.2018 19:51
Moram takodje da podelim svoje zadovoljstvo oko takmicenja. Nama je ovo drugi put za cetvrtaka i prvi put za prvaka. Postigli smo odlicne rezultate. Zadaci su stvarno zanimljivi i nama odraslima. Zao nam je sto ih nema vise za provezbavanje. Zadovoljna sam casovima. Oba deteta su razvila odlican smisao za matematiku i zavoleli su je. Sve cestitke na visokom nivou, dobroj organizaciji i ljubaznosti svih zaposlenih. Svetski a nase.-)
Цитирај