петак, 12 јануар 2018 14:04 Последње ажурирано петак, 12 јануар 2018 14:11
Математичко такмичење 2x2

Математичко такмичење <<2х2>> је традиционално руско такмичење за ученике првог, другог, трећег, четвртог и петог разреда основне школе. Одржава се у различитим градовима Русије, Бугарске, Србије, Украјине и Јапана. Укупно учествује више од 8000 ученика.
За ученике петог разреда такмичење ће се одржати 28. јануара 2018. године.
За ученике првог, другог, трећег и четвртог разреда одржаће се 11. фебруара 2018. године.
Математичка гимназија већ неколико година омогућава ученицима из Србије да учествују на овом такмичењу и одмере своје знање са вршњацима из Русије.

Више о такмичењу на сајту

Формулар за пријаву

Званични сајт олимпијаде