недеља, 08 октобар 2017 16:39 Последње ажурирано недеља, 08 октобар 2017 16:46
Три бронзе из информатике на међународном такмичењу

У Румунији у Букурешту, је од 4. до 8. октобра 2017. одржано престижно међународно такмичење из информатике за ученике средњих школа RMI-Master of Informatics. Екипа Математичке гимназије је остварила одличан успех:

1. Алекса Милисављевић, Математичка гимназија, Београд, БРОНЗАНА медаља
  2. Младен Пузић, Математичка гимназија, Београд, БРОНЗАНА медаља
  3. Павле Мартиновић, Математичка гимназија, Београд, БРОНЗАНА медаља

Вође екипе је била Јелена Хаџи-Пурић са Математичког факултета у Београду.

Наши ученици су наставили да нижу изузетне успехе имајући у виду да се четврти пут такмиче на овом међународном такмичењу. Такмичење се одвијало у два такмичарска дана по правилима Међународне олимпијаде из информатике.

Честитамо свим нашим ученицима, њиховим професорима и осталима заслужним за укупан успех!