недеља, 19 март 2017 07:28 Последње ажурирано недеља, 19 март 2017 07:34
НАГРАДА ЗА МгПУТОКАЗ

Ученици Математичке гимназије прослављају своје и име своје школе по Србији и свету такмичећи се из математике, физике, информатике, српског и страних језика, чак и у спортским дисциплинама доносе медеља, међутим, доказали су да непобедиви и на пољу тзв. изборних предмета какво је грађанско васпитање. Десет ученика трећег разреда, оних који похађају часове грађанског васпитања, учествовало је на наградном конкурсу који организује Канцеларија Европске уније у Србији. У питању је конкурс Ако имаш шта да кажеш – реци. Наши ученици такмичили су у области мултимедије, одабрали су тему образовање и направили сајт МгПутоказ. Идеја је да сајт прикупља и дели све информације које су важне, а у вези су са летњим школама, камповима, студијским путовањима и студијама у иностранству. Наша идеја се очигледно допала организаторима конкурса, тако да је МгПутоказ победник, а награда је путовање три ученика из тима са наставницом у Љубљану, Беч и Будимпешту. МгПутоказ су: Анастасија Илић, Бојана Ивић, Исидора Раденковић, Миа Мијовић, Јелена Ристић, Катарина Станковић, Дамјан Денић, Андреј Јаковљевић, Милан Цупаћ и Никола Стевановић; наставница и ментор Анђелка Миладиновић.

Честитамо победницима!

Образложење организатора