недеља, 12 март 2017 09:28 Последње ажурирано недеља, 12 март 2017 09:34
Бронза за Владимира Миленковића

У Москви се од 9. до 12. марта 2017. године одржало финале руске олимпијаде из информатике. Финалу је претходило неколико квалификационих турнира. Четири ученика Математичке гимназије (Алекса Милисављевић, Филип Весовић, Владимир Миленковић, Коста Грујчић) и професорка Јелена Хаџи-Пурић су добили специјални позив да буду гости на Московској олимпијади. Током два такмичарска дана наша делегација је имала прилике да учи од аутора тренутно најпопуларније онлајн платформе у свету такмичарског програмирања (codeforces.com), али и да покаже своје вештине. По веома строгим правилима, свега 25% ученика освоји награду на завршном финалу. Општа оцена такмичара и професора је да је привилегија бити позван међу најбоља 320 учесника из Русије, али и да је огроман успех изборити се за награду и похвалу међу 1526 такмичара који су прошли први круг квалификација.

Захваљујемо се Марији Шуљагић са Економског факултета у Москви на топлом гостопримству и компанији Телеком која је помогла одлазак ученика на Олимпијади.

Честитамо свим нашим ученицима на одличним резулатима, и поносимо се успехом нашег матуранта Владимира Миленковића!!!