Архива новости
среда, 20 септембар 2017 12:58 Последње ажурирано среда, 20 септембар 2017 13:00
Гости из Пекинга

Математичку гимназију посетила је у понедељак, 18. септембра висока делегација града Пекинга. На челу делегације био је генерални директор секретаријата за образовање господин Liu Yuhui. Гости из Кине показали су велико интересовање за резултате наших ученика и изложили неке нове идеје за проширивање наше сарадње.

уторак, 19 септембар 2017 18:48 Последње ажурирано среда, 20 септембар 2017 11:22
Обележен Дан школе

У уторак, 19. септембра 2017. године ученици и колектив Математичке гимназије прославили су Дан школе. Свечана академија је одржана у Руском дому. Присутнима су се обратили директор Срђан Огњановић и госпођа Татјана Матић, државни секретар Министарства трговине, туризма и телекомуникација. Ове године су први пут уручене  захвалнице онима који помажу рад МГ и подижу њен углед. Захвалнице су уручене: Драшку Стојановићу, професору математике из Основне школе "Бранко Ћопић", Наталији Синановић, новинарки РТС-а, Станку Стојиљковићу, новинару "Политике" и Алекси Милојевићу, ученику трећег разреда Математичке гимназије. Поводом одласка у пензију уручен је поклон професору др Зорану Каделбургу. У музичком делу програма учествовали су ученици Вук Оваскаинен и Данило Марјановић. На крају, гости су  поздравили двадесет седам ученика који су освојили медаље на међународним олимпијадама у школској 2016/2017. години. Након официјалног дела академије ученици МГ су извели представу "Лајање на звезде" рађену по мотивима истоименог романа Милована Витезовић. Представу је припремала проф. Јелена Нововић.

уторак, 19 септембар 2017 10:19 Последње ажурирано уторак, 19 септембар 2017 10:23
Рођендан МГ

Прилог РТС-а поводом 51 године успешног рада МГ.

понедељак, 11 септембар 2017 22:11 Последње ажурирано понедељак, 11 септембар 2017 22:14
Две бронзе за Србију

На првој Европској олимпијади из програмирања за јуниоре (ЕЈОИ), чланови репрезентације Србије су освојили две бронзане медаље. ЕЈОИ олимпијада се одржала од 7. до 13. септембра у Софији у Бугарској. Чланови тима:

• Вељко Радић, Математичка гимназија Београд - бронзана медаља
  • Алекса Миљковић, Математичка гимназија Београд - бронзана медаља
  • Никола Чутурић, Математичка гимназија Београд
  • Огњен Маринковић, Математичка гимназија Београд

Вође тима: Јелена Хаџи-Пурић (Математички факултет Београд), Јасмина Добрић (Математички факултет Београд).

петак, 08 септембар 2017 17:37 Последње ажурирано петак, 08 септембар 2017 17:46
Друга награда на Међународној олимпијади метропола

На другој Међународној олимпијади метропола одржаној у Москви од 4. до 8. септембра, екипа града Београда освојила је другу екипну награду на главном такмичењу у конкуренцији 36 екипа из 26 земаља са 4 континента. На Блиц-такмичењу одржаном првог дана, екипа је проглашена за једног од 5 победника. Осим екипних награда, дељене су и појединачне награде по предметима и то:

Математика:

• Алекса Милојевић, златна медаља и дели прво место
  • Павле Мартиновић, сребрна медаља

Физика:

• Марко Медведев, златна медаља и треће место
  • Игор Медведев, златна медаља и 5. место

Информатика:

• Алекса Милисављевић, сребрна медаља
  • Момчило Топаловић, бронзана медаља

Хемија:

• Јелена Илић, бронзана медаља
  • Михаило Милошевић, бронзана медаља

Екипу града Београда чинило је ових осам ученика Математичке гимназије.
Вође екипе су били Ивана Вуковић, мр Иван Станић и др Соња Чукић.

<< Почетак < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следећа > Крај >>

Страна 1 од 142