Архива новости
понедељак, 20 новембар 2017 12:55 Последње ажурирано уторак, 21 новембар 2017 09:22
Две бронзе за астрофизичаре

Међународна олимпијада из Астрономије и астрофизике одржала се од 12. до 21. новембра 2017. године на Тајланду (Пукет). Екипа Србије освојила је две бронзане медаље и три похвале:

• Богдан Станојевић, гимназија "Светозар Марковић" Ниш - бронза
  • Игор Медведев, Математичка гимназија - бронза
  • Никола Јешић, Математичка гимназија - похвала
  • Дејан Станчевић, "Б. Радичевић" Стара Пазова - похвала
  • Александар Милосављевић, гимназија "Светозар Марковић" Ниш - похвала

Руководиоци тима: Соња Видојевић и Слободан Нинковић

субота, 18 новембар 2017 21:04 Последње ажурирано субота, 18 новембар 2017 21:08
Изборно такмичење за EGMO 2018.

У просторијама Математичке гимназије у суботу 18. новембра одржано је изборно такмичење за Седму европску математичку олимпијаду за девојке (EGMO 2018) која ће се одржати у априлу следеће године у Фиренци (Италија). На основу резултата са овогодишњег Државног такмичења из математике на изборно такмичење позвано је 18 девојака из Београда, Ниша, Новог Сада, Ваљева, Лесковца, Бачке Паланке, Шапца, Лебана и Апатина. У жељи да унапреди рад девојака у математици и информатици, организацију такмичења помогао је Развојни центар Мајкрософта, при чему је свим учесницама изборног такмичења доделио и скромне поклоне. Екипу Србије на EGMO 2018 сачињаваће: ЈЕЛЕНА ИВАНЧИЋ, ИРИНА ЂАНКОВИЋ и ТАМАРА ПОЊАВИЋ (све ученице из Математичке гимназије), док ће четврта чланица екипе бити одређена након додатног изборног такмичења, на којем ће учествовати Нина Матић (Ваљевска гимназија) и Марина Васиљевић (Математичка гмназија), које су имале исти број поена.

четвртак, 16 новембар 2017 11:58 Последње ажурирано четвртак, 16 новембар 2017 12:50
МГ прва на Градском такмичењу из одбојке

Математичка гимназија победила је у полуфиналу градског такмицења 6. гимназију и у финалу освојила златну медаљу победивши 8. гимназију. Наш ученик Душан Ћукаловић проглашен је за МВП играча.

понедељак, 13 новембар 2017 09:10 Последње ажурирано понедељак, 13 новембар 2017 09:36
Десет година Галерије "Кулоар"

Текст професора Радивоја Благојевића у Просветном прегледу.

понедељак, 13 новембар 2017 08:40 Последње ажурирано понедељак, 13 новембар 2017 09:53
Наши математичари први на такмичењу "KamaChallenge"

Ученици Математичке гимназије учествовали су на такмичењу КАМАChallenge у граду Перм у Русији у периоду од 11. до 12. новембра 2017. године. То је тимско такмичење из математике, физике и програмирања за ученике средњих школа. Наша школа добија сваке године специјални позив да учествује на овом такмичењу. Нашу школу су представљали ученици: ЛАЗАР КОРСИЋ, УРОШ МИЛЕНКОВИЋ, ЛАЗАР РАДОЈЕВИЋ и ВЛАДИМИР ВИКТОР МИРЈАНИЋ.

На такмичењу из математике наш тим је освојио прво место (златне медаље) и пехар, из физике четврто место, а из информатике шесто место.

Лидер тима: Драгица Ивковић.

Захваљујемо се Телекому Србије који је финансијски помогао и омогућио да наш тим оде на ово такмичење.

Званични сајт такмичења

<< Почетак < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следећа > Крај >>